Alcad Tv Sistemleri

Fiber optik alt yapı kablolama ile binlerce aboneye kilometrelerce yayın taşıma imkanı Merkezi uydu sistemlerinde her türlü proje ve destek hizmetlerimiz ile sizlere özel projeler oluşturuyoruz.

MULTI SWİCTH SİSTEMİ

Headend sistemine göre daha bireysel, son kullanıcıya izlenebilecek kanal sayısı ve konfigürasyonu değiştirme olanağı sağlayan bir sistemdir. Kullanıcılar uydu alıcısı (receiver) vasıtası ile kullanılan sistemde teşkil edilmiş çanak anten sayısına göre sınırsız bir şekilde uydu üzerinden alınabilen kanalları kendi beğenilerine göre izleyebilirler. Bunun yanı sıra ülkemizde dijital platform olarak adlandırılan Dijitürk , ve D-smart aboneliklerini de extra çanak anten kullanılmadan izleme olanağını bulabilirler. Kısacası multiswicth sistemi binalardaki çanak anten sayısını asgariye indirerek bir merkezden müstakil olarak uydu alıcısı aracılılığı ile görüntü almanızı sağlayan sistemdir.

HEADEND (SMA TV) SİSTEMLERİ

Özellikle kalabalık mekanlar ve televizyon kullanan sayısı fazla olduğu alanlarda (Örn: toplu konutlar, okullar, hastaneler, oteller v.b) tek merkez teşkil edilerek blokları ve konutları birbiri ile yer altından bağlayarak önceden belirlenmiş kanal sayısı ile son kullanıcıya uydu alıcısı kullanılmasına gerek kalmadan görüntü alınabilen sisteme headend sistemi denilir. Bir merkez vasıtası ile beslenerek 7/24 çalışma prensibine sağdık kalınarak tamamen profesyonel malzemelerden ortaya çıkarılmış bir sistemdir.

Kullanılan bölgelere ve yaşam alanlarına göre kanal sayısı, sistem merkezi ve seyredilmek istenilen tv kanallarına göre sistem konfigüre edilebilmektedir.

Alcad Tv Sistemleri
ŞARTNAME
SERTİFİKALAR
KATALOG